Kwas hialuronowy to substancja nazywana „eliksirem młodości”, ponieważ stosuje się go do wykonywania zabiegów odmładzających. Jednak zanim zdecydujemy się na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej, warto dowiedzieć się, jak wygląda zabieg z użyciem kwasu hialuronowego.

Jak działa kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie człowieka, jednak wraz z wiekiem komórki produkują go coraz mniej, przez co dochodzi do degeneracji tkanek i starzenia się skóry. Dlatego popularnością cieszą się zabiegi wstrzykiwania kwasu hialuronowego i aplikowanie go w kremach. Najlepsze efekty daje zabieg wykonywany w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej.

Jak przebiegają zabiegi kwasem hialuronowym?

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym – najpóźniej 20 minut przed rozpoczęciem nakłada się krem znieczulający EMLA. Dodatkowo lekarz może zadecydować wzmocnieniu działania preparatu lidokainą. W przypadku stosowanie kwasu hialuronowego do wypełniania ust można również zastosować znieczulenie stomatologiczne. Pierwszy etap to wprowadzenie kwasu hialuronowego przy użyciu kaniuli. To tępo zakończona długa igła, która omija naczynia i nerwy, a tym samym nie powoduje siniaków. Dzięki temu zabieg jest szybki i prawie bezbolesny. Po wstrzyknięciu kwasu pacjentka może odczuwać lekkie rozpychanie pod skórą. Drugi etap to wprowadzenie w dolną linię twarzy specjalnych nici First Lift  (PDO) zrobionych z polidioksanonu – substancji syntetycznej, która rozpuszcza się w tkance. Nici tworzą „stelaż” dla skóry, dzięki czemu jest bardziej napięta.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...