Lwia zmarszczka to pojedyncza pionowa bruzda lub kilka takich bruzd, pojawiających się na czole między brwiami. Jej największą wadą jest fakt, że nadaje ona twarzy gniewny, srogi charakter, dlatego jest niepożądana zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Za jej tworzenie odpowiedzialny jest mięsień marszczący brwi corrugator supercilii.

Botoks – skuteczne narzędzie w walce z lwią zmarszczką

Wstrzyknięcie botoxu w odpowiedni mięsień blokuje płytkę motoryczną i wydzielanie acetylocholiny odpowiedzialnej za przekazywanie impulsów nerwowych do mięśni. W efekcie skóra na czole będzie rzadziej i słabiej się napinała, mięsień przestaje się kurczyć, jest zrelaksowany.

Efekty leczenia tego typu

Zabieg jest skuteczny, bezbolesny i mało inwazyjny, a efekty widać już po kilku dniach. Substancje jednak z czasem wchłaniają się w skórę, dlatego zaleca się powtarzanie zabiegu kilkakrotnie, z częstotliwością raz do roku, przy czym przy każdym kolejnym zabiegu dawki preparatów są stopniowo zmniejszane. Wygładzanie lwiej zmarszczki to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów, które oferuje medycyna estetyczna.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...