Lwia zmarszczka to nieestetycznie wyglądająca bruzda między brwiami, która robi się za sprawą określonej mimiki twarzy. Tym samym jednak, znacznie zmienia tą mimikę, powodując, że zaczyna on być bardziej „groźna” i wygląda mniej przyjaźnie. Lwia zmarszczka dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Za jej powstanie u nasady nosa odpowiada niewielki mięsień marszczący brwi, wobec czego należy ona do zmian mimicznych. Najczęściej powstaje już w młodszym wieku, ale początkowo nie jest aż tak widoczna i nie wpływa na estetykę i mimikę twarzy.

Przyczyny pojawienia się lwiej zmarszczki

Tak jak każda zmarszczka mimiczna, lwia zmarszczka również bruzda między brwiami związana jest z powtarzanymi ruchami, w które zaangażowane są mięśnie twarzy. Na skutek ich ciągłego powielania w trakcie życia człowieka, skóra zaczyna się zmieniać, a wraz z wiekiem zmarszczki stają się coraz bardziej widoczne. Niestety z upływem lat skóra traci swoją elastyczność, wiotkość i napięcie.

Sposoby na lwią zmarszczkę

Obecnie jest wiele skutecznych zabiegów przywracających skórze gładkość i elastyczność, co widocznie spłyca już istniejące zmarszczki. Najczęściej stosowaną metodą jest wypełnienie lwiej zmarszczki kwasem hialuronowym bądź toksyną botulinową, czyli botoksem. Często oba sposoby są łączone. W pierwszej kolejności w mięsień odpowiedzialny za powstawanie pionowej bruzdy wstrzykuje się toksynę botulinową, której działanie polega na czasowej blokadzie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...